7/31/2017 8:55:03 PM

Kilo kaybetmek için: 5 Hızlı, Kolay İpuçları

Kilo verme konusunda söyleneni biliyorsunuz: daha az kalori alınız ve daha fazla kalori yakınız.
Ancak çoğu diyetin ve hızlı kilo kaybı planlarının vaat edildiği gibi ise yaramadığını da biliyorsunuzdur. Birkaç kilo daha hızlı düşürmeye çalışıyorsanız, bu güvenilir uzman ipuçları, kilo vermenizi kolaylaştıracaktır.

 

1. Bir hafta boyunca ne yediginizi bir yere yazın ve kilo kaybedin. 

Calismalara gore gunluk gida tuketimini yazanlar yuzde 15 daha az yemek tuketiyorlar. Hafta sonları dikkat ediniz: Kuzey Karolina Üniversitesi Çalışmasina göre insanlar öncelikli olarak alkol ve yağdan, haftasonu gün başına ilave 115 kalori tüketmek eğiliminde oldugunu savundu.  

 

2. Yediğinizi düşündüğünüz günlük kalorinin miktarına yüzde 10 ekleyin 

 Günde 1.700 kalori tükettiğinizi düşünüyorsanız ve neden kilo vermediğinizi anlamıyorsanız, tahmininize bir 170 kalori daha ekleyin. Şansınız, yeni numaranın daha doğru olmasından yana olabilir. Buna göre yeme alışkanlıklarınızıda düzenlemeyi unutmayin. 

 

3. Kilo kaybetme düşüncesine odaklanın  

Yapamayacağınız şeylere odaklanma ya devam ederseniz, ıvır zıvıra direnmek veya günlük yürüyüşe çıkmayı yapamıycağım diye odaklarınırsanız yapamazsınız. Bunun yerine (ister inan ister inanma) olumlu düşüncelerinizi kendinize tekrarlayın. "Kilo verebilirim." "Bugünkü yürüyüşümde dışarı çıkacağım." "Ben akşam yemeğinden sonra pasta tutkuma dayanabileceğimi biliyorum." Bu cümleleri tekrar edin ve çok uzun süre geçmeden gerçekleşceğini görürsünüz

 

4. Kahvaltıdan sonra suya yapışın.  

Kahvaltıda, buyrun ve portakal suyu için. Ancak, günün geri kalanında, meyve suyu veya soda yerine suya odaklanın. Ortalama bir Amerikalı alkolsüz içeceklerden günde 245 kaloriyi tüketir. Bu, yılda yaklaşık 90.000 kalori ediyor (11 kilo!)! Araştırmalar, kalorilere rağmen şekerli içeceklerin, yiyeceklerin yaptığı gibi dolgunluk hissi vermediğini gösteriyor. 

 

5. Yemekten üç ısırık az yiyin.... 

ya da günde bir tane daha az ziyafet ya da daha az bardak portakal suyu. Bunlardan herhangi birini yapmanız günde yaklaşık 100 kalori kazandırabilir ve bu kilo verme nizde size çok yardımcı olur

 

888

Copyright © PubliMedya 2017